Të shtëna me armë në një spital në Çeki, 6 persona humbin jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ostrava të Çekisë, ku disa të shtëna me armë kanë shkaktuar 6 viktima (bilanci aktual).

Raportohet se të shtënat erdhën nga një person që fill pas ngjarjes kriminale ka mundur të largohet me shpejtësi.

Teksa ende nuk dihen motivet e ngjarjes dhe forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të autorit, mendohet që numri i viktimave në spital mund të rritet pasi ka dhe shumë të plagosur./tch