SHBA, nxjerr armën nga çanta e shkollës dhe qëllon nëpër gjimnaz

Një tjetër skenë e tmerrshme në gjimnazet e SHBA-ve. Një nxënës ka nxjerrë armën nga çanta dhe ka nisur të qëllojë sapo shkolla ishte mbushur plot, shkruan topchannel.

Një djalë është qëlluar në bark dhe është duke iu nënshtruar operimeve urgjente. Ai ishte dërguar në spital nga miqtë që kishin parë ngjarjen.

Pasi qëlloi, i dyshuari u largua menjëherë. Policia u vu në kërkim dhe u pa të arrestojë një të ri, por është ende e paqartë nëse ishte personi që ka qëlluar.