Shaqiri: Liverpool duhet të merr mësim nga ky ekip për ta fituar Ligën e Kampionëve

Xherdan Shaqiri beson se Liverpool mund të kalojnë sezon pozitiv në Premierligë dhe Ligën e Kampionëve.

Xherdan Shaqiri ka ftuar Liverpoolin ta adaptojë mentalitetin fitues nga ish skuadra e tij, Bayern Munich.

Mesfushori kosovar beson se “Reds” mund të kalojnë sezon pozitiv në Premierligë dhe Ligën e Kampionëve.

“Liverpool duhet të ketë mentalitetin e Bayern Munichut”, u shpreh Shaqiri, përcjell “lajmi.net”.

Shaqiri fitoi Ligën e Kampionëve me ekipin e Bayern Munichut.

SHPËRNDAJE