Salah është rikuperuar, sot do të luaj kundër Wolverhamptonit

Mohamed Salah është rikuperuar tërësisht nga dëmtimi dhe është i gatshëm të paraqitet në ndeshjen të cilën sot Liverpool e luan kundër Wolverhamptonit, që është ndeshja e fundit e Premierligës angleze këtë sezon, raporton Anadolu Agency (AA).

Lajmi është konfirmuar nga klubi anglez finalist i Ligës së Kampionëve, nga ku thonë se Salah është i gatshëm për ndeshjen e sotme e cila luhet në ora 16:00 (koha jonë) në “Anfield”, në të cilën nëse Liverpool triumfon ndërsa Manchester City nuk shënon fitore në fushë mysafire te Brighton, atëherë “Reds” do të bëhen kampion i Anglisë, për herë të parë pas 29 vitesh.

Salah, i cili nga shkaku i dëmtimit nuk luajti në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës (4: 0), është golashënuesi i parë i ligës me 22 gola. Nëse mbetet edhe pas ndeshjes së sotme, do të bëhet lojtari i parë i Liverpoolit që ka marrë “këpucën e artë” për dy sezone të njëpasnjëshme.

Kujtojmë se lojtarët e Liverpoolit më 1 qershor në stadiumin Metropolitano në Madrid, do të luajnë finalen e Ligës së Kampioneve kundër Tottenhamit.