Ronaldo: Ja falem fitoren Man Unitedit

Cristiano Ronaldo tha se ish-klubi i tij nuk ka bërë asgjë për të fituar, por se atij i është dhënë një dhuratë nga kampionët italianë.

Portugezi shënoi golin e parë në Ligën e Kampionëve këtë sezon nga një goditje e shkëlqyer, por miqtë e përmbysën rezultatin me supergolin e Huana Mate nga goditja e lirë dhe autogolin e Alex Sandro në pesë minutat e fundit.

“Liga e Kampioneve është një garë e veçantë, kur ju jeni afër fitores, nuk mund të relaksoheni, pasi gjithçka mund të ndodhë. Ne dominuam 90 minuta, krijuam shumë shanse, mund t’i” vrisnim “tre ose katër herë, por më në fund u gjobitëm” , tha Ronaldo për Sky Sport.

Portugezi shtoi se Juventusi mbeti në krye të grupit dhe se duhej të përfundonte punën në mënyrë të drejtë, transmeton KosovaPress.

“United nuk bëri asgjë për të triumfuar, nuk mund të flasim për lumturinë, duhet të gjendet, është për dhuratën tonë ndaj tyre, duhet të ngremë kokën, kemi luajtur mirë dhe jemi ende të parët në grup”, u shpreh ai.

Juventusi në raundin tjetër ka nevojë vetëm për një pikë kundër Valencias në Torino për të kaluar, ndërsa Unitedi pret Young Boys.

SHPËRNDAJE