Renditja përfundimtare në turneun “International Champions Cup”

Me ndeshjen Atletico Madrid – Inter, është përmbyllur turneu ‘International Champions Cup’.

‘Zikaltërit’ arritën të shënojnë fitore në udhëtim te Atletico Madrid me rezultat 0-1, me golin e shënuar nga sulmuesi Martinez.

Kjo fitore nuk i ndihmoi Interit në renditjen përfundimtare, me Tottenhamin që e fiton këtë turne falë golaverazhit më të mirë.

Skuadra angleze mban vendin e parë me shtatë pikë, aq sa ka Borussia Dortmund dhe Inter.

Arsenal, Liverpool dhe Real Madrid renditen në vendet katër, pestë dhe gjashtë, me nga gjashtë pikë të fituara.

Vendi i fundit në ‘International Champions Cup’ i ka takuar Barcelonës, me vetëm dy pikë.

SHPËRNDAJE