Rashica realizon gol ndaj Leipzigut

Mesfushori kosovar, Milot Rashica, ka realizuar golin e parë në ndeshjen midis skuadrës së Werderit dhe Leipzigut.

Futbollisti 22 vjeçar ka arrit që këtë gol ta realizoi nga penaltia në minutën e 35’ të ndeshjes, transmeton Klan Kosova.

Ndëshja është duke u zhvilluar në “Weser Stadium” që ndodhet në Bremen të Gjermanisë.