Publikohet lista e futbollistëve të ftuar për kombëtaren e Kosovës

Lista e Kosoves per ndeshjet e fundit te Uefa Nations League kunder Maltes dhe Azerbajxhanit. Per here te pare grumbullohen portieri Arijanet Muric dhe qender mbrojtesi Mirlind Kryeziu. Lajm eshte rikthimi i Bersant Celines, i cili mungoi ne tetor, ka raportuar gazetari Arlind Sadiku.

Portierë:
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Arijanet Muric – Manchester City
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës:
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – KS Skënderbeu
Mërgim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Mirlind Kryeziu – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – Neuchâtel Xamax

Mesfushorë:
Bersant Celina – Swansea
Valon Berisha – SS Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – IK Start
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Arbër Zeneli – SC Heerenveen
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues:
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

Ne krahasim me grumbullimin e kaluar mungojne: Faton Maloku, Bernard Berisha, Elbasan Rashani.

Listen zyrtare, trajneri Bernard Challandes do ta publikoj te premten, pasi te kene perfunduar ndeshjet e Liges se Evropes ne te cilat jane te perfshire 5 futbolliste te Kosoves.