Protesta e opozitës, Rama përdor shprehjen e strategut më të madh të luftërave

Pas mbylljes së protestës së opozitës, kryeministri Edi Rama ka reaguar me një shprehje të strategut më të madh të luftërave, kinezit Sun Tzu.

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë. Ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë. Sun Tzu”, ka shkruar Rama në Facebook.

Sun Tzu ka qenë një gjeneral kinez, strateg ushtarak, shkrimtar dhe filozof në Kinën e Lashtë./ Top Channel

SHPËRNDAJE