Premierligë – Ky është formacioni i dekadës

Një numër i madh i yjeve kanë luajtur në Premierligë gjatë viteve të fundit.

‘Goal.com’ ka vendosur të hap listat dhe të shikojë lojtarët më të mirë që kanë luajtur në Premierligë këto vite, për të formuar formacionin e dekadës.

Pjesë e këtij formacioni janë emra të njohur, si David de Gea, Zabaleta, Kompany, Van Dijk dhe Azpilicueta.

Sigurisht nuk ka aspak dyshime, se Sergio Aguero duhet të udhëheq fazën e sulmit.

Formacioni më i mirë i dekadës në Premierligë: