Përgatitja e llokumit dhe kafesë, një arsye me shumë për ta vizituar Stambollin!

Llokumet e embla jane specialitet i pelqyer ne mesin tone, dhe shumica e dijne se ato e kane prejardhjen nga Turqia.

Kete lloj embelsire te kendshme mund ta gjeni ne mbare boten, por askund nuk gjendet aq e fresket dhe e shijshme sesa ne vendin e origjines.

Kjo video tregon se si pergatitet llokumi ne rruget e Stambollit, por edhe kafeja tradicionale e zeze dhe shije mahnitese. Kjo vide mbase paraqet nje arsye me teper per ta vizituar kete vend! /MESAZHI/

SHPËRNDAJE