Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Pas takimit, pritet që para medieve të deklarohen të dy presidentët.

SHPËRNDAJE