PDK mban mbledhje të Kryesisë, kjo eshte tema kyçe

Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhje në selinë qendrore e cila pritet të fillojë në ora 11:00, njofton Klan Kosova.

Aty do të takohet kryesia e kësaj partie, në krye me Kadri Veselin, përderisa si temë kyçe e është diskutimi për përcaktimim  e emrave të kryetarëve të komunave nga PDK-ja.

Qe nga zgjedhjet e 11 qershorit, ende nuk eshte vendosur konsensus per krijimin e qeverise, ndersa pazaret e koalicioneve ende vazhdojne te mbeten te fshehura, dhe mbase te pakenaqshme.

SHPËRNDAJE