Nutricistja tregon se si të ushqeheni për të humbur peshë

Secili dëshiron që të duket bukur. Por nëse mendoni që ta ndërprisni ushqimin për të humbur disa kilogramë, atëherë e keni gabim.

Nutricistja, Michelle Adams ka shpjeguar mënyrën më të mirë që sipas saj mund të humbi kalori, transmeton Klan Kosova.

Ajo thotë se mënyra më e mirë është jo ndërprerja, por konsumimi më i vogël i ushqimeve me shumë kalori dhe marrja me aktivitet fizik. Por ajo shpjegon se edhe gjumi ndikon në shtim të peshës, prandaj duhet pasur kujdes se sa flini dhe në çfarë kohe.

Ajo propozon që gjatë ditës të hani ushqim më shpesh dhe ushqimi të jetë i pasur me proteina. Por jo ushqimi me proteina të konsumohet në mbrëmje por në mëngjes.