Në ”Allianz Stadium”, Man Unitedi sfidon sonte Juventusin

Manchester United është mysafir i Juventusit në Champions League sonte.

Skuadra e Jose Mourinhos synon t’i hakmerret Juventusit për humbjen, 0-1 në ”Old Trafford”, kur goli i Dybalas (’17) e vendosi ndeshjen në Mançester.

Manchester United v Juventus – UEFA Champions League Group H

Një fitore sonte do ta vendoste Man Unitedit dy pikë afër Juventusit, derisa kjo e fundit mund ta sigurojë kualifikimin nga Grupi H.

Kur zhvillohet ndeshja? E mërkure, 7 nëntor
Në çfarë kohe? 21:00
Ku do të zhvillohet? ”Allianz Stadium”
Gjyqtari? Ovidiu Hategan

Të rejat nga skuadrat:

Mbrojtësi, Joao Cancelo do të mungojë sonte ndaj Man Unitedit për shkak të lëndimit muskulor, derisa Blaise Matuidi, Bernardeschi dhe Costa gjithashtu janë në dyshim për arsye të njejta.

Manchester United v Juventus – UEFA Champions League Group H

Nga ana tjetër, Mourinhos i mungon Romelu Lukaku për shkak të një lëndimi, derisa edhe Diogo Dalot është mungesë.

Lajm i mirë për Man Unitedit është se Antonio Valencia dhe Marouane Fellaini janë të gatshëm për lojë pas problemeve në javët e fundit.

Formacionet e mundshme:

Juventus: ​Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Khedira; Cuadrado, Ronaldo, Dybala

Man United: De Gea; Young, Smalling, Lindelof, Shaw; Herrera, Matic, Pogba; Rashford, Sanchez, Martial.

Duelet ”kokë më kokë”:

Dy klubet evropiane janë përballur 13 herë mes vete, ku Juve ka rekord më të mirë – 6 fitore, në krahasim me Man Unitedin – 5 fitore. Dy ndeshje kanë mbaruar baras.

Fitorja e fundit e Juventusit ndaj ”Djajve të Kuq” ndodhi për herë të parë prej dhjetorit të vitit 1997.

Forma e fundit:

Juventusi ka qenë në formë impresive këtë sezon, duke i fituar të gjitha ndeshjet (përveç një barazimi) në të gjitha garat.

Juventus v Cagliari – Serie A

Man Unitedi nuk ka qenë edhe aq dominuese sa Juventusi, teksa në Premier League së fundmi ka dy fitore radhazi – ndaj Evertonit dhe Bournemouthit.

Kështu u paraqitën të dyja skuadrat në pesë ndeshjet e fundit:

Parashikimi:

Pavarsisht dyshimeve për të lënduar te Juventusi, ”Zonja e Vjetër’ ‘është favorite ta fitojë këtë ndeshje.

Manchester United v Juventus – UEFA Champions League Group H

Skuadra e Mourinhos ka dështuar për qëndrueshmëri këtë sezon, teksa është favorit vetëm për vendin e dytë në Grupin H.

Parashikimi: Juventus 2-0 Manchester United.

SHPËRNDAJE