Moti për sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Nuk përjashtohen riga të dobëta dhe të izoluara shiu në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja.

SHPËRNDAJE