Milani fiton në momentet e fundit

AC Milan ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Udineses me rezultat 3:2 në kuadër të javës së 20-të të Serie A.

Stryger Larsen fillimisht kaloi Udinesen në epërsi për ta përmbysur pastaj Ante Rebiq e Theo Hernandez, shkruan Indeksonline.

Goli i Lasagnas nërmbysur pastaj Ante Rebiq e Theo Hernandez, shkruan Indeksonline.

Goli i Lasagnas në minutën e 85-të u duk se shoi shpresat e kuqezinjve për fitore, mirëpo ishte pikërisht Rebiq që ktheu gëzimin në taborin vendas.

Me këtë fitore , Milan shkon në kuotën e 28 pikëve dhe mbetet vetëm 7 pikë nga zona e Champions League