Mediumet gjermane e cilësojnë Rashicën, hero të Kosovës

BAKU, AZERBAIJAN - SEPTEMBER 07: Milot Rashica of Kosvo escapes a challenge from Badavi Huseynov of Azerbaijan during the UEFA Nations League D group four match between Azerbaijan and Kosovo at Baku Olimpiya Stadionu on September 7, 2018 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Francois Nel - UEFA/UEFA via Getty Images)

Në ndeshjen miqësore mes shokëve të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kishte edhe gazetarë të huaj, në mesin e tyre edhe gjermanë.

Faqja e njohur Deich Stube ka bërë një shkrim special për yllin e kombëtares së Kosovës, Milot Rashicën.

“Pasi përfundoi ndeshja shumë fëmijë vrapuan drejt heroit të tyre Milot Rashicës, për të bërë nga një selfie me telefon”.

Mediumi gjerman shkruan se Rashica është në rrugë të mirë për tu bërë superstar në botën e futbollit.

SHPËRNDAJE