Liverpooli i hyn garës për Jadon Sanchon

Jadon Sancho është bërë objektiv i klubeve më të mëdha angleze.

Ylli i Borussia Dortmundit mund të rikthehet në Premierligës gjatë verës që vjen.

19 vjeçari po shkëlqen në Bundesligë në dy sezonet e fundit dhe kjo ka bërë q gjigantët anglezë të zgjojnë interesim për të.

Sipas mediumit britanik “Daily Mail”, klubi i fundit që ka shfaqësur interesim për përfaqësuesin anglez është Liverpooli.

Dortmundi i kërkon 120 milionë euro për futbollistin ofanziv.

Sanchon e duan edhe Manchester United, Chelsea e Tottenhami, por edhe ish-klubi i tij, Manchester City.

Futbollisti e ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në Premierligë në fund të këtij sezoni.