Liverpool me kontratë të re për Mohamed Salah

Liverpool duket se nuk do ta lërë egjiptianin të largohet nga ky klub, pasi që ata janë duke përgaditur një ofertë për sulmuesin, të cilën nëse e pranon mund ta bëjë atë lojtarin më të paguar në Premier League, transmeton Indeksonline.

Salah vitin e kaluar kishte nënshkruar një kontratë që të qëndronte në këtë skuadër deri në vitin 2023.

Oferta e re parasheh që sulmuesi të marrë 22.4 milionë funte, Barcelona dhe Real Madridi kanë shprehur interesim për sulmuesin, mirëpo siç duket Liverpool do ta ketë yllin e saj edhe për disa vite si pjesë e skuadrës.

SHPËRNDAJE