Lajm fantastik për Kosovën, ylli i skuadrës kthehet në stërvitje

Kosova ka marrë një lajm të mirë para ndeshjeve të ardhshme kualifikuese për Euro 2020.

Hekuran Kryeziu është rikthyer sot në stërvitje, gjashtë muaj pas lëndimit të rëndë të gjurit, ka njoftuar klubi i Zurichut.

Rikuperimi i tij është lajm i mrekullueshëm për Kosovën para ndeshjeve të ardhshme kualifikuese për Euro 2020, transmeton lajmi.net.

Kryeziu i këputi ligamentet e gjurit në një ndeshje me klubin në muajin prill dhe u detyrua t’iu nënshtrohet operimit.

Pas gjashtë muajve pa e shkelur fushën e gjelbër, kosovari tani është rikthyer për t’u rikuperuar plotësisht duke u stërvitur individualisht në qendrën stërvitore të Zurich. 

FC Zürich@fc_zuerich

⚽️

Hekuran Kryeziu trainiert seit dieser Woche wieder auf dem Platz.

Willkommen zurück und weiterhin gute Genesung, Heki! #fcz #fczuerich #stadtclub

View image on Twitter
View image on Twitter

2311:21 AM – Sep 19, 2019Twitter Ads info and privacySee FC Zürich’s other Tweets