Ky është modeli 159$ që po sfidon iPhone x

Befasitë që lidhen me iPhone X sa vijnë e shtohen. Kompania kineze Oukitel ka zbuluar modelin U18, i cili ka një pamje të ngjashme me telefonin më të ri të Apple.

Pjesa e prapme e telefonit nuk ngjanë shumë me atë të Apples, por megjithatë ka kamerë të dyfishtë.

Ky vesrion ka posashtu mundësinë e famshme të identifikimit të fytyrës.

Ky model kinez vie me një bateri të madhe 4,000mAh, shenjë identifikuese e Oukitel.

Këtu janë disa nga specifikat e tij:

  • 5.85-inch, ekrani 21:9 me rezolucion 720P
  • 4GB RAM dhe 64GB memorie
  • USB-C
  • Android 7.0
  • Sensor te shenjave te gishtet
  • Kamere e dyfishte 16-megapixel / 5-megapixel
  • 13-megapixel kamere e perparme
  • Procesor MediaTek MT6750T… /MESAZHI/

 

SHPËRNDAJE