Kosovë – Angli: Rashica me statistika më të mira se Rashford

Kanë mbetur edhe pak orë para fillimit të ndeshjes Kosovë – Angli.

Para kësaj ndeshje, të shumta janë statistikat që po qarkullojnë, por një që tërheq vëmendje më të madhe është ajo me krahasimin mes Milot Rashicës dhe Marcus Rashford.

Ylli i Kosovës qëndron më mirë në statistika, sesa anëtari i Manchester United dhe e ardhmja e futbollit anglez, Marcus Rashford.

Ky përfundim vjen nga statistika të marra nga ‘WhoScored’, të cilët notë përfundimtare më të lartë i japin Rashicës sesa yllit të United.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell statistikat. Kosovë – Angli: Rashica me statistika më të mira se Rashford