Kosovë – Angli: Informata të rëndësishme para ndeshjes së madhe

Kosova dhe Anglia do të vihen sonte përballë njëra tjetrës.

Kombëtarja e Kosovës i jep fund ciklit kualifikues për Euro 2020 sonte, në qytetin e Prishtinës, kundër Anglisë, shkruan lajmi.net.

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Anglisë do të luhet me fillim nga ora 18:00, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Gjyqtari kryesorë i këtij takimi do të jetë polaku Pawel Gil, i cili do të ketë punë jo të lehtë për 90 minuta.

Ndihmësit e tij do të jenë po ashtu nga Polonia. Konrad Sapela dhe Marcin Borkowski do të asistojnë Gil.

Gjyqtari i katërt i ndeshjes do të jetë Daniel Stefanski.

Të katër këta janë gjyqtarë me përvojë në arenën ndërkombëtare.