Kjo vajze mbase ka lexuar libra me shume se ju!

Vogelushja e quajtur Daliyah Arana eshte vetem 4 vjecare, por numri i librave qe i ka lexuar eshte i madh. Daliyah kishte filluar te mesonte nje numer te jashtezakonshem te fjaleve kur ishte ende bebe, ndersa nena e saj tha se kur ishte 18 muajshe, ajo po mbante mend shumicen e fjaleve qe kishte lexuar nga librat. Prandaj, Libraria e Kongreseve e ka thirrur Daliyan ne nje ngjarje, ku ajo u shpall libraristja e dites. Keshtu, Daliyah nuk kishte si te jete me e lumtur! Ajo ka lexuar pothuajse njemije libra, dhe mbase pas nje viti do te kaloj direkt ne klase te dyte!
 

 

SHPËRNDAJE