Inter – Milan, thyhet rekordi ende pa filluar derbi

Inter dhe Milan ka thyer një rekord në Serie A.

Inter dhe Milan zhvillojnë derbin e Milanos në Serie A të dielën.

Dy ditë para ndeshjes tashmë mund të thuhet se është thyer një rekord.

E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se Inter si skuadër vendase do të përfitojë 4.5 milionë euro nga shitja e biletave, përcjell “lajmi.net”.

Bëhet fjalë për një shifër rekorde për një ndeshje në Serie A.

SHPËRNDAJE