Hysaj ndëshkohet me të kuq

Po zhvillohet ndeshja çerekfinale e Kupës së Italisë në mes të Napolit dhe Lazios.

Skuadra e Gattusos është në epërsi 1-0 por me 10 lojtar, shkruan Indeksonline.

Elseid Hysaj u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje ndaj Immobiles. Shqiptari mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua.

Me të kuq u ndëshkua edhe lojtari i Lazios, Lucas Leiva.