Gurabija me kripë

Përbërësit:

1 margarinë
1 gotë vaj vegjetal
2 lugë të gjellës sheqer
1 lugë të gjellës kripë
1 lugë të gjellës uthull
3 lugë të gjellës qimnon
2 vezë
1 pluhur pjekje
miell

Hapat:
Margarinën, vajin vegjetal, sheqerin dhe vezët i vendosni në një enë dhe i përzieni. Ia shtoni përbërësit e tjerë, ia japni formën e dëshiruar. Përmbi e lyeni me të kuqet e vezës, në temperature 175 grade celsius e bëni pjekjen.