Gjyqtari ndërprenë përkohësisht ndeshjen Kroaci-Kosovë, vendimi final pas 10 minutave

Është ndërprerë përkohësisht ndeshja kualifikuese për botërorin Rusia 2018 në mes të Kroacisë dhe Kosovës.

Kroacia dhe Kosova janë duke luajtur mes vete në duelin që po zhvillohet në stadiumin e Zagrebit në Maksimir.

Megjithatë, kushtet për tu zhvilluar ndeshja janë shumë të rënduara shkaku i shiut që ka rënë gjatë gjithë ditës në kryeqytetin e Kroacisë.

Fillimi i ndeshjes ishte në dyshim, por në fund gjyqtarët vendosën ta fillojnë deri në një vendim finale.

Por, kushtet e rënduara bën që gjyqtari t’i thërras dy kapitenët për të kërkuar mendimin e tyre, ku Samir Ujkani ishte pro vazhdimit në këto kushte, ndërsa Luka Modric ishte për tu ndërprerë.

Gjyqtari vendosi t’i dërgoj dy skuadrat në zhveshtore dhe vendimi përfundimtar për ndërprerjen apo vazhdimin e ndeshjes do merret pas 10 minutave. /Telegrafi/

SHPËRNDAJE