Gjeniu Messi, ja statistikat e tij ndaj Nigerisë

Ishte më i miri në fushë, këtë e thonë numrat e Messit që bëri mbrëmë kundër Nigerisë.

Asnjëherë nuk duhet të dyshohet në këtë lojtar. Ai iu ktheu përgjigje të gjithë atyre që e bënë këtë gjë.

Bashkëlojtarët e tij në Argjentinë më në fund e kuptuan konceptin lojës, vetëm pasojeni topin tek Messi dhe ai do të bëjë diçka.

Gjatë ndeshjes së djeshme ndaj Nigerisë, gjeniu Messi preku topin plot 90 herë, duke bërë gjithsej 64 pasime.

Leo Messi harkoi 3 herë dhe dha 2 topa të gjatë. Ai madje driblo 7 herë.

Ai ishte efektiv para portës, duke goditur 2 herë dhe nga 2 herët goditjet ishin në kuadratin e portës, njeri prej tyre ishte në gol.

Mbi të gjitha Lionel Messi me plotë të drejtë u shpall lojtar i kësaj ndeshje.

Ajo që ra në sy tek Messi ishte fakti se deri në minutën e fundit dhe gjithçka që kishte dhe u mudua të ndalonte çdo top të Nigerisë. Ishte i jashtëzakonshëm.

SHPËRNDAJE