Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool.

Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një udhëtim të vështirë te skuadra italiane, me të cilën u përballë edhe sezonin e kaluar.

Elseid Hysaj te vendasit dhe Alisson te mysafirët janë dy mungesat më të rëndësishme për klubet përkatëse.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja ekipeve, kurse takimi fillon në orën 21:00.