Formacionet zyrtare: Chelsea – Manchester United

Chelsea do ta pres Manchester Unitedin në derbin e javës në Ligën Premier.

Londinezët duan që ta mbajnë me çdo kusht pozitën e katërt në renditje, ndërsa ‘Djajtë e Kuq’ duan të ngjiten në renditje.

Frank Lampard ka zgjedhur për sulm Pedron, Willianin dhe Batshuayi.

Në anën tjetër Ole Gunnar Solskjer do të luajë me Anthony Martial i përkrahur nga Bruno Fernandes.

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Chelsea: Caballero, James, Christensen, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Jorginho, Kovacic, Willian, Pedro, Batshuayi.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw, Williams, Fred, Matic, Fernandes, James, Martial.