Formacionet më të mira në botë sipas gazetarëve të ‘Daily Mail’

Sot ka shumë debate në botën e futbollit se nga cilët lojtarë përbëhet formacioni më i mirë.

Sigurisht, që në këtë formacion nuk mungojnë asnjëherë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, dy lojtarët më të mirë në futboll në vitet e fundit, shkruan lajmi.net.

Janë tani gazetarët e të mirënjohurës ‘DailyMail’, që kanë zgjedhur formacionet më të mira në botë, tani për tani.

Ata kanë bërë përzgjedhje interesante me lojtarë të ndryshëm, por i kanë rezervuar vende të posaçme Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

IAN LADYMAN

(4-2-3-1) Ederson; De Sciglio, Van Dijk, De Ligt, Alba; Busquets, Kroos; Sterling, Messi, Hazard; Ronaldo

ADRIAN KAJUMBA

(4-3-3) Oblak; Alexander-Arnold, Van Dijk, Ramos, Robertson; B Silva, Busquets, Pogba; Messi, Ronaldo, Mbappe

CRAIG HOPE

(4-3-3) Allison; Alexander-Arnold, Van Dijk, Godin, Robertson; De Bruyne, Kante, B Silva; Messi, Mbappe, Ronaldo

KIT HOLDEN

(4-1-2-3) Ter Stegen; Kimmich, Van Dijk, Varane, Alba; Kante; B Silva, Muller; Mbappe, Salah, Messi

PETE JENSON

(4-3-3) Oblak; Alexander-Arnold, Pique, Van Dijk, Robertson; B Silva, Parejo, Eriksen; Messi, Mbappe, Mane

JONATHAN JOHNSON

(4-1-2-1-2) Oblak; Kimmich, Van Dijk, Marquinhos, Marcelo; Kante; Hazard, B Silva; Messi; Ronaldo, Mbappe