Fitojnë Man City dhe Napoli

Manchester City ka mposhtur Feyenoordin 1:0.

Golin vendimtar e realizoi Raheem Sterling në minutën e 88.

Në ndeshjen tjetër, Napoli ka mundur Shakhtarin 3:0.

Kësisoj, italianët kanë mbajtur gjallë shpresat për kualifikim.