FIFA nominon tre lojtarët për çmimin e më të mirit në botë (Foto)

Antoine Griezmann, Cristiano Ronaldo dhe Leo Messit, janë tre të nominuarit nga FIFA për çmimin e lojtarit më të mirë në botë.

Lista prej 23 lojtarëve më të mirë në botë, e publikuar nga FIFA javë më parë, është reduktuar tani në tre.

Ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ai i Real Madridit Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi i Barcelonës, janë tre lojtarët që do të luftojnë për çmimin e më të mirit në botë, që këtë vit jepet veçmas nga FIFA.