Fenerbahce merr tri pikët, Muriqi vjedh spektaklin me gol, asistim dhe karton të kuq

Vedat Muriqi ka regjistruar një tjetër paraqitje të mirë në ndeshjen kundër Gaziantep.

Fenerbahce ka fituar  kundër Gaziantep me rezultatin 2:0, për të arkëtuar tri pikë të reja në Superligën e Turqisë, shkruan lajmi.net.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, me skuadrat që shkuan në pauzën 15 minutëshe për të hartuar plane të reja.

Në pjesën e dytë, ishte skuadra e Fenerbahce ajo që gjeti golin, falë edhe brilancës së Vedat Muriqit.

Në minutën e 51’, Muriqi dha një harkim me të djathtën, ku saktë gjeti Max Krusen i cili me kokë dërgoi topin në rrjetë.

Krejt në fund të ndeshjes, ishte përsëri ylli kosovar ai që u shfaq në skenë, duke shënuar gol në minutën e 92′, për të vulosur rezultatin final 2:0.

Si për mos t’i mjaftuar goli dhe asistimi, Muriqi mori edhe një karton të kuq para vërshëllimës së fundit në ndeshje.

Feneri tashmë me këtë fitore numëron 34 pikë për pozitën e tretë, kurse Gaziantep ka 24 pikë në pozitën e nëntë.