Eriksen kryen testet mjekësore tek Inter

Christian Eriksen ka kompletuar testet mjekësore te skuadra e Inter.

Ylli danez i Tottenham Hotspur, Eriksen, është shumë afër që të vë firmën e tij në kontratën me Inter.

Eriksen ka kompletuar testet mjekësore në ‘CONI centre’, në Milano, transmeton lajmi.net.

Mesfushori kishte shkuar në Milano gjatë këtij mëngjesi dhe tashmë ka kompletuar testet.

Tottenham është pajtuar për një transferim të lojtarit tek Inter, për 20 milionë euro.