Edhe Atletico Madrid konfirmon mungesën e Savic në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Mali i Zi nuk do të mund të llogarisë në ndeshjen ndaj Kosovës në lojtarin e tyre më të mirë, Stefan Savic.

Pas shumë zërave dhe raportimeve për lëndimin e tij në ndeshjen që Mali i Zi e zhvilloi kundër Bullgarisë, është tani Atletico Madrid që ka raportuar për lëndimin e lojtarit.

Skuadra e Atletico Madrid përmes një komunikate të lëshuar, ka konfirmuar se lojtari i është nënshtruar një testi për të matur shkallën e lëndimit.

Është konfirmuar se lojtari ka pësuar një dëmtim të muskujve të shkallës së II në kofshën e majtë.

Lëndimi i tij, është një mungesë e madhe për Kombëtaren e Malit të Zi, kur dihet përvoja ndërkombëtare që mbart mbi supe 29 vjeçari.

Atlético de Madrid@Atleti

📋
➡

[] PARTE MÉDICO
Stefan Savic se ha sometido a varias pruebas que han determinado que el defensa montenegrino sufre una lesión muscular de grado II en el muslo izquierdo. Queda pendiente de evolución.
http://ow.ly/QZvG30pIomo 3073:44 PM – Oct 14, 2019Twitter Ads info and privacy96 people are talking about this

Ndeshja mes Kosovës dhe Malit të Zi luhet sot (e hënë) në ‘Fadil Vokrri’, duke filluar nga ora 20:45.