Nëse jeni përmalluar për një recitim të bukur të Kuranit (VIDEO)

0
Në namazin e teravisë - Ramazani 2017 Lexim nga Kaptina Isra Lexues: Hasan Saleh

A e dini pse u fsheh nata e Kadrit?

0
Të gjithë e dijm se nata e Kadrit mbeti në kalendar, por nuk jemi të sigurt që kjo natë nuk është në ndonje ditë...

Ilahi nga Aida Doci – Iftari i nanes

0
Kjo eshte ilahija me e re e kengetares Aida Doci. Kenga e re flet per dhimbjen e nenes qe ka per mungesen e femijeve te...

Imami Elvis Naçi bën diçka të madhe për këtë nevojtarë (VIDEO)

0
Imami shqiptar Elvis Naçi, i cili pervec tjerash eshte shume aktiv ne rrjetet sociale dhe ne organizime bamiresie, ka vendosur qe ta ndihmoj nje...

VIDEO- Kështu i falënderojnë banorët e Grenfell Tower muslimanët që i shpëtuan

0
Zjarri i djeshëm në Grenfell Tower të Londrës ka tronditur jo vetëm banorët lokal, por mbarë vendin. Së paku 12 persona deri tani janë raportuar...

This man goes to his Lord whilst prostrating (VIDEO)

0
A man died last night at Al-Ittihad Mosque, Jakarta (Indonesia), while prostrating during ishaa' prayer. The video has been shot by the security camera, and...

6 Facts About the Battle of Badr

0
Rafiq ibn Jubair Every civilisation commemorates certain historic battles which have played a significant role in it’s history. For Muslims, the Battle of Badr was a...

VIDEO – Vogelushja ua tregon shoqeve këmbën e re, reagimi ishte i mrekullueshëm

0
Një vajzë 7 vjecare ja befasuar shoqet e saj të shkollës kur u paraqit me këmbën e saj prostetike. Vogëlushja e quajtur Anu, e cila...

Nje muslimane ne aeroplan (Video)

0
A muslim on the airplane është një video e realizuar nga TedTalks, ku Amal Kassir flet dhe diskuton mbi Islamofobinë dhe eksperiencën e saj...

Mundesi e pazevendesueshme per fitimin e Xhenetit (Video)

0
Fjori Sokoli: Ramazani - Mundesi e pazevendesueshme per fitimin e Xhenetit