video

Parlamentari kanadez: Agjërova një muaj Ramazan dhe dua të agjëroj përsëri

Vitin e kaluar pata mundesinë të agjëroj tërë muajin e Ramazanit dhe dua të agjëroj përsëri. Agjerimi për mua ka qenë një përvojë e jashtëzakonshme...

Lokja 87 vjeçare, në parashutë (Video)

Lokja Halime nga Turqia, realizon ëndrrën e saj në moshën 87 vjeçare.

Dhurata që i’a bëri mbreti saudit, Trumpit (Video)

Mbreti Selman dekoron Donald Trump me dekoratën më të lartë të shtetit.

Emiton recituesit më të mirë të Kur’anit në botë, ndër ta edhe shqiptarin Mevlan...

Osman Bostanci, Imam nga Turqia që emiton recituesit më të mirë të Kur'anit në botë, ndër ta edhe shqiptarin nga Shkupi Mevlan Kurtishi.

Kështu u prit Trump nga Mbreti i Arabisë Saudite (Video)

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, mbërrijtur në Arabi Saudite. Ky është udhëtimi i parë jashtë vendit për të, që prej marrjes së detyrës.
video

E verbër por mahnitë të gjithë me zërin e mrekullueshëm

Në në program të organizuar në shtetin e Malajzisë një vajzë mahniti të gjithë. Ajo mahniti publikun jo vetëm pse ishte e vogel dhe kishte...

Ky zë do t’iu lë pa koment (Video)

Ilahi nga shqiptari nga Shkupi Mevlan Kurtishi, njëri nga recituesit më të mirë në botë.

Bën sporte ekstreme pa asnjë mjet sigurie në lartësi marramendëse (Video)

Bën sporte ekstreme pa asnjë mjet sigurie në lartësi marramendëse. Do te kishit provuar edhe ju?!

Haradinaj fshin ‘vijat e kuqe’ kundër SHIK-ut dhe PDK-së (Video)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj e kishte të fortë betejën me PDK-në e Hashim Thaçit e Kadri Veselit për shumë vjet. SHIK-un e akuzonte...

Dallimi në mes takimit Merkel-Trump dhe Erdogan-Trump (Video)

Shteti Turk në krye me liderin e tij Recep Tayyip Erdoğanin është duke i kaluar të gjitha pritjet në zhvillim sa që SHBA tashmë hapur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
61AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Historitë e patreguara të shpëtimtarëve të Manchesterit – VIDEO

Neper media ka shume tregime te rrefyera. Por me shume tregime mbesin te parrefyera. Njera nder to eshte storia per mjeket mysliman ne Manchester, qe...

Prindi – Kjo mirësi e madhe

Ne nuk e ndjejmë mirësinë e shikimit për aq kohë sa shikojmë, nuk e ndjejmë mirësinë  e dëgjimit për aq kohë sa veshët janë...

Merkel jep sinjalet e “divorcit”: Gjermania nuk mund të mbështetet më tek SHBA

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar se Evropa dhe Gjermania nuk mund të mbështeten më në SHBA-të e Donald Trumpit. Duke folur në një ngjarje fushate...