Garat e Kuranit – Medreseja Alauddin

https://youtu.be/9M627NU6Kb4
video

E verbër por mahnitë të gjithë me zërin e mrekullueshëm

Në në program të organizuar në shtetin e Malajzisë një vajzë mahniti të gjithë. Ajo mahniti publikun jo vetëm pse ishte e vogel dhe kishte...

VIDEO-Si reagojnë kalimtarët kur dëgjojnë suren Al Fatiha nga një zë mahnitës?

  Nje djalosh i ri dhe i talentuar ka vendosur qe te shkrije zemrat e kalimtareve permes zerit te tij te mrekullueshem, dhe e arriti. Videoja...

Britanikja Maariya, muslimanja 7 vjecare që preku ëndrrën (FOTO)

Kjo është Maariya, dhe vjen nga qyteti Luton i Anglisë. Ajo është vetëm 7 vjecare, por ka arritur mësimin përmendësh të të gjithë Kur'anit...

Recitim i mrekullueshem i Kuranit nga tre djelmosha (Kaptina e Ndodhisë)

Recitim i bukur i Kuranit Fisnik nga Muzammil Hasballah, Taqy Malik dhe Ibrohim Elhaq. Kaptina El-Wakia (Vakia - Kaptina e Ndodhisë) Në vijim gjeni përkthimin në...

Emiton recituesit më të mirë të Kur’anit në botë, ndër ta edhe shqiptarin Mevlan...

Osman Bostanci, Imam nga Turqia që emiton recituesit më të mirë të Kur'anit në botë, ndër ta edhe shqiptarin nga Shkupi Mevlan Kurtishi. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=h-2Xuuk3xiA]

Lokja nga Ferizaji, 90 vite lexon Kur’an (Video)

Haxhikja nga f.sh Greme K.Ferizajit, 90 vite lexon Kur'ani Kerimin. Edhe pse eshte 100 vjeqare kjo ende lexon Kur'anin rregullisht, perkunder qe frymarrjet ika...
video

Lexim i bukur i kaptines Jusuf

Nga Hfz. Evzal Sinani https://www.facebook.com/xhamiabuhara/videos/852127631620371/
video

Lexim i bukur i Kaptines Jusuf – (Video me përkthim)

Kaptina Jusuf me përkthim në gjuhën shqipe. Ndëgjim dhe lexim të këndshëm [youtube https://www.youtube.com/watch?v=81uirbgV1Ek]

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Liburni e fiton Kupën e Kosovës në futsall

Liburni ka fituar kupën e Kosovës për herë të tretë në histori. Skuadra gjakovare mposhti Prishtina 01 me rezultat...

Punonjësit e linjave të autobusëve me plis në kokë festojnë Pavarësinë

11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës u festua në forma të ndryshme në Kosovë. Edhe pse në punë stafi i...

Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, qytetari shëtit në veri me flamuj kombëtarë

Një ngjarje jo e zakontë është shënuar sot paradite në Ditën e Pavarësisë në veri të Mitrovicës. Një person...

Kështu festohet Pavarësia. Në xhaminë e Kraishtës dhurohen 175 doza gjak

11 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës është festuar më ndryshe në komunën e Lipjanit. 175 doza gjak...

Solari me deklaratë pas humbjes nga Girona

Santiago Solari është deklaruar pas humbjes nga Girona. Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, duket...

PSG detyrohet ta shet Neymarin

Paris Saint-Germain mund të jetë i detyruar që të bëjë disa ndryshime të mëdha në verë.

Zimbabve, nga miniera e përmbytur nxirren 24 kufoma

 Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë kufomat e 24 minatorëve të vdekur nga miniera e përmbytur në Zimbabve, raporton Anadolu Agency (AA).