Indi, miu “hëngri” mbi 16 mijë euro në një bankomat

Policia e Indisë ka njoftuar se të paktën një mi në verilindje të Indisë është futur në bankomat përmes një vrime në pjesën e...

Video – Si u fryne listat e veteranëve (Komike)

Si u be qe hyne ne listen e veteraneve te gjithe ata persona qe nuk e kane nuhatur, e lere me te perfshihen ne...

Njeri apo alien? (Video)

Ky njeri ka nje aftesi te pazakonte. Pothuajse cdo gje metalike kapet per kokes se tij. Ai e zbuloi kete super-aftesi kur ishte vetem 7...

Fushata qesharake që na kthen në kohë (VIDEO

Me te filluar fushata, ka filluar edhe “infektimi” nga propagandat parazgjedhore, te cilat shpesh dijne te behen te merzitshme. Lidhur me fushatat parazgjedhore ne Kosove,...

Një fëmijë nga i cili mësojmë shumë

Janë qenie pa sherr, pa inate dhe totalisht të sinqertë, dhe kjo vazhdon derisa ti mësojnë sherret nga më të rriturit. Por nëse të rriturit...

Gazetari po raportonte nga Jerusalemi, por një grua ia prishi… (Video Komike)

Një gazetar suedez ishte duke raportuar nga qyteti palestinez Kuds (Jerusalem), kur një pamje jo dhe aq e këndshme doli para kamerës së tij. Raportimi...

VIDEO – E qeshura e këtij fëmije është thjeshtë virale!

Te qeshurat e femijeve e zbukurojne jeten e prinderve, po jo vetem! Te qeshurat e ketij femije jane aq te dashura, sa qe zyrtarisht...

Video komike: Vështirësitë e të qenurit “i vogël”

Veshtiresite e te qenurit i vogel jane me te vertete per t'u marre ne konsiderate... Kjo video e shperndare nga The Independent tregon veshtiresine qe...

Komike – 20 këshilla si të përgatiteni për të pasur fëmijë

  Vendosni alarm për çdo dy orë. Alarmi duhet të jetë mjaft i zhurmshëm, aq sa të dëgjojnë krejt fqinjët tuaj, dhe duhet të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Në Serbi për një vit afro 10 miliardë euro investime, Kosova po merret me...

Shtetet e fuqishme botërorë për vetëm një vit kanë investuar afro 10 miliardë euro në Serbi. Kështu ka shkruar përmes një postimi në “Facebook”,...

Qatar Airways raporton humbje nga bllokada, por nuk dorëzohet

Qatar Airways ka raportuar një humbje prej më shumë se 69 milion dollarësh si pasojë e një bllokade të vendeve të Gjirit ndaj Dohas....

Rritet bilanci: 81 të vdekur nga Uragani Mangout, 59 të tjerë ende të zhdukur

Numri i të vdekurve nga Uragani Mangout që goditi Filipinet është rritur. Sot, autoritetet folën për 81 të vdekur, por ky numër mund të rritet...

Arsyeja pse 5 mjekët e QKUK-së janë suspenduar

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka thënë se janë pesë raste...

Debati për shaminë në Austri, muslimanët të shqetësuar për të ardhmen

Debatet e reja mbi vendosjen e një ndalese për shamitë për nxënësit dhe profesorët në shkollat e mesme të Austrisë, kanë rezultuar me shqetësimet...

Vitin e kaluar në botë kanë vdekur 6.3 milionë fëmijë

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka njoftuar se 6.3 milionë fëmijë nën moshën 15 vjeç kanë vdekur në vitin e fundit dhe shumica e...

Trump ironizon me Evropën: Nuk e dija se kanë avionë aq të shpejtë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) Donald Trump, deklaroi se vendi i tij dhe Bashkimi Evropian (BE) kanë arritur një marrëveshje mbi...