Ilahi nga Meshari Rashid në Prishtinë (VIDEO)

Meshari Rashid është një nga recituesit e Kuranit më të famshëm në botë. Vendi ynë pati rastin e artë që ta ketë në mesin tonë...

Reflektimi i ndëgjimit të Kur’anit në trupin tuaj

Në vitin 1839, shkencëtari "Enrick William Duve" zbuloi se ekspozimi i trurit ndaj tingujve të caktuara, mund të ndikojë pozitivisht dhe negativisht. Kur ai i...

Kjo pajisje do t’ua lehtesonte perditshmerine personave te hendikepuar

/Video NTD.TV  Posted by Mesazhi/

Dallimi në mes takimit Merkel-Trump dhe Erdogan-Trump (Video)

Shteti Turk në krye me liderin e tij Recep Tayyip Erdoğanin është duke i kaluar të gjitha pritjet në zhvillim sa që SHBA tashmë hapur...
video

Parlamentari kanadez: Agjërova një muaj Ramazan dhe dua të agjëroj përsëri

Vitin e kaluar pata mundesinë të agjëroj tërë muajin e Ramazanit dhe dua të agjëroj përsëri. Agjerimi për mua ka qenë një përvojë e jashtëzakonshme...
video

Kjo është ujëvara më e lartë në botë (VIDEO)

Angel Falls është ujëvarë në Venezuelë, e cila është më e larta në botë, me një lartësi prej 979 metra dhe një rënie prej...

Halil Avdulli – Viti i ri nga një vështrim tjetër!

Hutbe e xhumasë nga Hoxhë Halil Avdulli

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
61AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Emision i dedikuar eksluzivisht gjatë Ramazanit në First Channel (Video)

Bisedave për muajin e shenjtë të Ramazanit iu shtua edhe një kanal, First Channel. Aty do të keni mundësi të dëgjoni ligjërata nga hoxhallarët...

Mësohet identiteti i sulmuesit të Manchester Arena

Salman Abedi është emri i personit i cili dyshohet se kreu sulmin vetëvrasës ku mbetën të vdekur 22 persona dhe u plagosën 59 të...

BIK: Sulmi në Mançester, vepër e shëmtuar

Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, përmes një komunikate për media të martën ka reaguar ndaj sulmit në Mançester të Britanisë së...