video

Nëse jeni përmalluar për një recitim të bukur të Kuranit (VIDEO)

Në namazin e teravisë - Ramazani 2017 Lexim nga Kaptina Isra Lexues: Hasan Saleh
video

A e dini pse u fsheh nata e Kadrit?

Të gjithë e dijm se nata e Kadrit mbeti në kalendar, por nuk jemi të sigurt që kjo natë nuk është në ndonje ditë...

Ilahi nga Aida Doci – Iftari i nanes

Kjo eshte ilahija me e re e kengetares Aida Doci. Kenga e re flet per dhimbjen e nenes qe ka per mungesen e femijeve te...

Imami Elvis Naçi bën diçka të madhe për këtë nevojtarë (VIDEO)

Imami shqiptar Elvis Naçi, i cili pervec tjerash eshte shume aktiv ne rrjetet sociale dhe ne organizime bamiresie, ka vendosur qe ta ndihmoj nje...

VIDEO- Kështu i falënderojnë banorët e Grenfell Tower muslimanët që i shpëtuan

Zjarri i djeshëm në Grenfell Tower të Londrës ka tronditur jo vetëm banorët lokal, por mbarë vendin. Së paku 12 persona deri tani janë raportuar...

This man goes to his Lord whilst prostrating (VIDEO)

A man died last night at Al-Ittihad Mosque, Jakarta (Indonesia), while prostrating during ishaa' prayer. The video has been shot by the security camera, and...

6 Facts About the Battle of Badr

Rafiq ibn Jubair Every civilisation commemorates certain historic battles which have played a significant role in it’s history. For Muslims, the Battle of Badr was a...

VIDEO – Vogelushja ua tregon shoqeve këmbën e re, reagimi ishte i mrekullueshëm

Një vajzë 7 vjecare ja befasuar shoqet e saj të shkollës kur u paraqit me këmbën e saj prostetike. Vogëlushja e quajtur Anu, e cila...

Nje muslimane ne aeroplan (Video)

A muslim on the airplane është një video e realizuar nga TedTalks, ku Amal Kassir flet dhe diskuton mbi Islamofobinë dhe eksperiencën e saj...

Mundesi e pazevendesueshme per fitimin e Xhenetit (Video)

Fjori Sokoli: Ramazani - Mundesi e pazevendesueshme per fitimin e Xhenetit

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
70AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Kështu u kremtua Bajrami nëpër Kosovë (Video)

Me thirrjet për ruajtjen vlerave të islamit si dhe paqes e tolerancës, në Kosovë po kremtohet dita e Fitër Bajramit, që shënon edhe fundin...

Sulmohen muslimanet ne Londer kur po dilnin nga Namazi i Bajramit

Gjashtë persona, duke përfshirë tre fëmijë janë dërguar në spital ngase u sulmuan pasi e falen namazin e Bajramit. Një turme muslimanesh u sulmuan me...

Spanjë, shpëtohen rreth 200 emigrantë nga përmbytja

Rojet detare spanjolle dje shpëtuan më shumë se 200 emigrantë pasi ata u përpoqën të bënin kalimin ga Afrika e Veriut në Europë. Shpëtimet e...