Bruksel, protestë kundër politikave mbi klimën

 Rreth 15 mijë nxënës dhe studentë në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, protestuan kundër politikave të qeverisë mbi klimën, raporton Anadolu Agnecy (AA).

Mësohet se çfarë u diskutua në takimin e jashtëzakonshëm të koalicionit qeverisës

Pas më shumë se dy orë diskutimi, ka përfunduar takimi i liderëve të koalicionit qeverisës. Takimi i jashtëzakonshëm i koalicionit qeverisës i thirrur...

Gjermani, arrestohen 3 irakianë të dyshuar për përgatitje të sulmit terrorist

 Policia gjermane ka arrestuar tre shtetas të Irakut për shkak të dyshimit se kanë planifikuar sulm terrorist, raporton Anadolu Agency (AA).

Mrekulli për shëndetin e eshtrave, konsumoni hurmat

Që nga koha kur u zbuluan, e që ishte mijëra vjet më parë, hurmat ishin të njohura për fuqi shëruese.

Bregu Perëndimor, kolonët hebrenj mesazhe raciste mbi automjetet e palestinezëve

 Kolonët hebrenj kanë shkruar mesazhe raciste mbi automjetet e palestinezëve në Bregun Perëndimor, raporton Anadolu Agency (AA). Dëshmitarët okularë...
video

Gruaja me aftësi të kufizuar, bëhet nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare

Një 50 vjeçare me aftësi të kufizuar është bërë nënë e një vajze në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, pas një shtatëzanie...

Alarmohen britanikët: Brexit pa marrëveshje mund të zbrazë raftet e dyqaneve

Raftet e dyqaneve britanike do të jenë edhe më pak të mbushura në rast të Brexit pa marrëveshje, paralajmëruan disa zinxhirë supermarketesh, tashmë nën...

Mjekët turq shpikës të trajtimit të kockave

ANKARA (AA) - Një mjek turk ka siguruar patentë për një teknikë inovative të zgjatjes të kockave për të kuruar kancerin dhe...

Haradinaj: Thaçi ka të drejtë, qershori është opsion real për liberalizim të vizave

Kryeministri Ramush Haradinaj i ka dhënë të drejtë Presidentit Hashim Thaçi, kur ka deklaruar këto ditë se në qershor të këtij viti...

“Shtëpia me Gjethe”, muzeu unik i përgjimeve gjatë komunizmit në Shqipëri

E shkuara komuniste në Shqipëri është ende e mbushur me mistere të shumta, ndërsa në vitet e fundit institucionet në vend kanë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin në Euro 2020, mposhtet nga Turqia

Kombëtarja e Shqipërisë nuk e ka nisur siç duhet rrugëtimin e saj për kampionatin evropian 2020. ‘Kuq e zinjtë’...

Ezani këndohet drejtpërsëdrejti në radion dhe televizionin shtetëror të Zelandës së Re

Në xhumanë e parë pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku u vranë 50 besimtarë...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u bën lutje për viktimat e aktit terrorist...

Sot, në të gjitha xhamitë e Kosovës, me vendim të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, hytbeja e e namazit të xhumasë...

Aksidentohet Kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, kjo është gjendja e tij

Në Podujevë sot ka ndodhur një vetaksident në të cilin ishte i përfshirë edhe krytari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu.

Agjenda e kombëtares së Kosovë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, pas barazimit spektakolar me Danimarkën, ndeshjen e radhës do ta luaj kundër Bullgarisë. Ndeshja...

Bastisje në 33 qytete të Kosovës, mbyllen 35 lokale të lojërave të fatit

Policia e Kosovës, së bashku me Doganat e Kosovës dhe Agjensionin Tatimor të Kosovës kanë kryer një operacion...

Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë...

Jamie Shea ishte fytyra e NATO-s, të cilën audienca botërore më shpesh kishte mundësinë të shihte. Bëhet fjalë për njeriun...