Finlandë, kreu i antidrogës dënohet me 10 vite burgim

Në Finlandë ndodh edhe kështu: të arrestohet pikërisht ish-kreu i Antidrogës së kryeqytetit Helsinki, veç akuzave të tjera edhe për trafikim droge. Një gjykatë finlandeze...

Demarkacioni ratifikohet veç me “detyrimin e deputetëve”

Ratifikimi i marrëveshjes që përcakton vijën kufitare me Malin e Zi, nga analistët po shihet si e pa kuptimtë dhe një gjë e tillë...

Fillon fushata në Drenas

Fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve në Drenas nis sot dhe do të zgjasë deri me datën 16 dhjetor. Ky vendim erdhi ditë...

Sela: E pranojmë verdiktin e popullit

Kryetari i LR PDSH-së, Ziadin Sela në daljen para mediave tha se “Aleanca për shqiptarët” do të pranojnë verdiktin e popullit. “Ne e morëm mesazhin....

Turqia fillon reciprocitetin ndaj diplomatëve gjermanë

Gjermanisë i është dhënë përgjigja për shkeljen e normave të sjelljes diplomatike. Ndaj zyrtarëve gjermanë nëpër aeroporte dhe pikat e kalimit kufitar në Turqi kanë...

Vetëvendosje vazhdon të kërkojë drejtësi për Astrit Deharin

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk po ndalën se kërkuari drejtësi për vdekjen e Astrit Deharit. Sot, aktivistë të kësaj lëvizje pritet të mbajnë një aktivitet...

Ushtria e Lirë Siriane merr nën kontroll nga DEASH-i rajonin Dabik

Rajoni Dabik në veri të Sirisë i cili ka një rëndësi simbolike për organizatën terroriste DEASH merret nën kontroll nga opozitarët, raporton Anadolu Agency...

HRW: Ky është Guantanamo i Egjiptit

Egjipt, Kajro Autoritetet egjiptiane në burgun famëkeq al-Aqrab (Scorpion) kanë abuzuar me të burgosurit në mënyra të tilla që kanë çuar në vdekjen e tyre....
video

Dosja e Shefave XXI: Grabovci kryente punë për gjithçka, edhe për ngritjen akademike

Pesë biseda të reja telefonike, dëshmojnë edhe më tej implikimin e Adem Grabovcit në veprime tashmë të dyshuara penale. Me veprimet e tij të...

Policia: Vizita e zv/presidentit Biden kaloi pa asnjë incident

Policia e Kosovës, ka njoftuar përmes një komunikate për media se vizita e zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë ka kaluar pa asnjë incident. Policia...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Ministri i Punëve të Brendëshme i shtetit federal të Saksonisë së Poshtme në Gjermani, Boris Pistorius, ka vizituar xhaminë në Hanover në...

Vrasja e shtatëvjeçarit trazon Zvicrën dhe Kosovën

Në Lipjan u hap e pamja për 7 vjeçarin Ilias Mahmuti që u vra në Zvicër mesditën e së enjtes.

Të shtëna me armë në Hajvali

Të premten rreth orës 20:40, janë arrestuar dy persona në Hajvali nën dyshimin se kanë kryer një vjedhje në një shtëpi.

Shqipëria e nis me humbje rrugëtimin në Euro 2020, mposhtet nga Turqia

Kombëtarja e Shqipërisë nuk e ka nisur siç duhet rrugëtimin e saj për kampionatin evropian 2020. ‘Kuq e zinjtë’...

Ezani këndohet drejtpërsëdrejti në radion dhe televizionin shtetëror të Zelandës së Re

Në xhumanë e parë pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, ku u vranë 50 besimtarë...

Në të gjitha xhamitë e Kosovës u bën lutje për viktimat e aktit terrorist...

Sot, në të gjitha xhamitë e Kosovës, me vendim të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, hytbeja e e namazit të xhumasë...

Aksidentohet Kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, kjo është gjendja e tij

Në Podujevë sot ka ndodhur një vetaksident në të cilin ishte i përfshirë edhe krytari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu.