Erdogan: Europa na ka shumë borxh

Evropa i ka borxh Turqisë për strehimin e katër milionë refugjatëve, tha presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA).

Limuzinat e blinduara të Kim, fusin në probleme kompaninë gjermane

Prodhuesi gjerman i makinave Daimler, i cili bën limuzina të blinduara që përdoren dhe nga udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong...

Kryeziu flet për herë të parë rreth lëndimit, tregon sa do të mungojë

Mesfushori i Zurichut, Hekuran Kryeziu, ka folur për herë të parë pas lëndimit të rëndë që pësoi në ndeshjen e fundit kundër...

Shtatzënës që i mbyti fëmijën një kamionetë, familja Gashi e falë familjen Haxholli

Kohë më parë në aksidentin e trafikut në Rrugen Haxhi Zeka në Prishtinë, i cili për pasoj lëndoi një person të gjinisë...

Mblidhet Qeveria, pritet ndarja e mjeteve për Notre Dame

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e rregullt nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mbledhja pritet të nis nga ora...

Vdekja e Astrit Deharit, kërkohet të përshpejtohet ekspertiza

Ekspertiza mjeko-ligjore e cila do të zbardhë më shumë detaje rreth vdekjes së Astrit Deharit ende nuk është...

AKP: Shkojmë me rivotime në Stamboll

Partia AKP ka konfirmuar se do të kërkojë rivotim në Stamboll, duke përmendur si shkas parregullsitë. Partia qeverisëse e...

Nëna shet fëmijën për 2500 dollarë, të njëjtin plan kishte edhe për dy të...

Një grua  nga Teksasi shiti djalin e saj shtatëvjeçar për 2.500 dollarë për të paguar një borxh  droge. Ajo është dënuar me...

Tereza Mej kërkon shtyerjen e BREXIT-it deri më 30 qershor

Kryeministrja britanike Theresa May në letrën që sot i dërgoi kryetarit të Këshillit Evropian, Donald Tusk kërkoi shtyrje të Brexit-it deri më 30 qershor...

Kanada, hapen mes dyndjesh dyqanet e para të kanabisit në Ontario

Rrjeti i parë i dyqaneve të shitjes me pakicë të kanabisit është hapur të hënën në Ontario, duke tërhequr kështu radhë të gjata...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Evropa e pafuqishme ndaj çështjes Kosovë – Serbi, përfshirja e SHBA-ve e domosdoshme

Dialogu midis Kosovës dhe Serbisë tash e shtatë muaj është bllokuar. Shkak për këtë, pala serbe thotë se është...

Këta janë të gjithë të arrestuarit për rrahjen e djeshme në Kuvendin e nëndegës...

Në Kuvendin e nëndegës së LDK-së së Isa Mustafës që u mbajt dje në Mat të Prishtinës, u shkrepën, grushte, shqelma e...

Hahn: Kosova dhe Serbia duhet ta shohin se investimet në kompromis shpërblehen nga BE-ja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka një paralajmërim për Bashkimin Evropian. Kompromisi...

PDK nuk lejon shoqërinë civile të vendos pankartat te selia e tyre

Organizatat e shoqërisë civile nuk janë lejuar që të vendosin pankarta tek selia e PDK-së në Prishtinë siç kanë vepruar tek partitë...

SHBA: Plani i Paqes për Lindjen e Mesme shtyhet për në nëntor

Duke folur në konferencën vjetore të "The Jerusalem Post" në Nju-Jork, Greenblatt tha se Plani i Paqes për Lindjen e Mesme, zbulimi...

Norvegji – Provokime kundër islamit nga ekstremi i djathtë

Udhëheqësja e grupit të djathtë ekstrem “Stop Islamizimit të Norvegjisë” (Stop Islamisation of Norway-SION), Anna Braten, zhvilloi një protestë për ndalimin e...

Djali i gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi në Ditën e Baballarëve kujton babain e...

Salah Khashoggi në Ditën e Baballarëve përkujtoi babain e tij të vrarë në mënyrë mizore Jamal Khashoggi, transmeton Anadolu Agency (AA).