SHBA, mbi 3,700 raste të konfirmuara, 69 të vdekur nga koronavirusi

0
Mbi 3 mijë e 700 është numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara ndërsa 69 kanë vdekur. ShBA vazhdon përpjekjet...

LAJMI I FUNDIT/Miratohet buxheti i Kosovës për vitin 2020

0
Me 63 vota për, asnjë kundër dhe abstenim, deputetët në Kuvendin e Kosovës kanë miratuar buxhetin për vitin 2020.

Qeveria shkarkon edhe bordin mbikëqyrës të Trepçës

0
Qeveria e Kosovës ka vazhduar me shkarkimin e bordeve. Sot me kërkesë të minsitres së Ekonomisë, Rozeta Hajdari, është...

Qeveria shkarkon bordin e Infrakos-it

0
Qeveria e Kosovës ka shkarkuar sot bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike Qendrore “Hekurudhat e Kosovës”, “Infrakos”. Vendimi është...

Bota ‘në prag të pandemisë së koronavirusit’: Njoftimet e fundit në shifra

0
Koronavirusi po përhapet më shpejt në Evropë, Lindjen e Mesme dhe pjesë të tjera të botës sesa në Kinë ku virusi u...

Britania merr masa drastike: Teste mjekësore për të gjithë personat me simptoma gripi

0
Britania duket se po merr masa të forta për të parandaluar përhapjen e koronavirusit teksa njoftojnë se do të kryejnë teste për të...

Automjeti përfshihet nga flakët, 3 fëmijë digjen brenda

0
Një makinë u përshi nga flakët duke u marrë jetën 4 persona. 3 nga viktimat ishin fëmijë nën moshën 10 vjeç.

Autoritetet kineze përdorin mini-tanke për të dezinfektuar qytetarët dhe godinat

0
Qytetet kineze që janë prekur nga koronavirusi janë duke u dezinfektuar nga tanke të telekomanduara, për të bërë të mundur në këtë...

Stuhia “Ciara”, viktima dhe dëme në Evropë

0
Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën në Evropë ndërsa stuhia “Ciara” zhvendoset në lindje duke pezulluar transportin dhe duke lënë me...

Vuçiq: Dialogu duhet të vazhdojë, s’ka njohje e kërkimfalje për Kosovën

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk do të ulet në tryezën e bisedimeve me Kosovën në rast se kushtëzohet njohja...