Kongresmeni amerikan në Prishtinë takohet me Thaçin e Haradinajn

Kongresmeni Edward Case ka vizituar dy krerët e shtetit, Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj. Me këtë të...

Kosova nuk rrezikohet nga epidemia e fruthit

Kosova radhitet në mesin e vendeve me përqindje të lartë të vaksinimit. Sipas statistikave zyrtare, rreth 95 për qind...

Termokosi fillon ngrohjen më 15 tetor

Termokosi ka përfunduar pjesën dërmuese të punëve teknike, që janë të domosdoshme për një fillim të mbarë të sezonit të ri ngrohës, përderisa kanë...

Emin Beqiri nuk suspendohet nga Policia edhe pas konfirmimit të aktakuzës

Bëhen dy muaj që kur Prokuroria e Shtetit ka ngritur aktakuzë kundër ish-shefit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Emin Beqiri. Por ani...

Politikanët gjerman pre e sulmeve kibernetike

Dokumente të brendshme dhe detaje personale që u përkasin qindra politikanëve janë publikuar “online”. Piratimi ka pasur...

Pse mungoi flamuri i Kosovës në Bruksel? (Video)

Të hënën gjashtë kryeministrat e Ballkanit Perëndimor ishin në takim te nënkryetarja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini. Mes tyre edhe ai i Kosovës, Ramush Haradinaj. Përveç...

Temperaturat e larta po mbysin gjallesat anembanë Evropës

Peshqit e ujërave të ëmbla po mbyten në Evropë, si pasojë e valës së nxehtësisë. Në Gjermaninë Perëndimore, ku temperatura arrijnë rreth 39 gradë Celcius...

Teleferiku probleme me frenim, turistët fluturojnë si kukulla – disa të lënduar (Video)

Një aksident në një teleferik në vendpushimin lindor Gudauri të Gjeorgjisë ka lënë 8 vetë me lëndime të lehta, njoftoi kompania për zhvillim të...

Me vetura në qendër tregtare, grabisin 2 mln dollarë (Video)

Në qendrën tregtare Wafi Mall, banda kriminale 'Pink Panthers'  hyri me vetura dhe grabitën stoli në vlerë 14.7 milionë dinarë (valutë vendëse) Banda përdori dy...

Një syfyr me minatorët e Trepçës, 800 metra nën tokë

Ramazani ka shijen ndryshe në minierën e Stantërgut. Në horizontin e nëntë, në thellësi mbi 800 metra, syfyri tradicionalisht bashkon në një tryezë minatorët...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...