Shpenzimet e skuadrave të Premierligës këtë verë, prinë bindshëm City (Foto)

Manchester City është skuadra që ka shpenzuar më së shumti këtë verë në transferimin e futbollistëve në Premierligë. Duket se Pep Guardiola kërkon doemos të...

Vonohen insulinat më të kërkuara – Ministria e Shëndetësisë sqarohet për shpërndarjen

Pacientët që vuajnë nga diabeti në Kosovë, ka disa muaj që po përballen me mungesë të ilaçit të tyre kryesor që e stabilizon këtë...

Sot nis ndërtimi i autoudhës Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë

Nën organizimin e Ministrisë së Infrastrukturës, sot mbahet ceremonia e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e autoudhës Prishtinë – Gjilan – Dheu...

Mbi 7.000 viktima në luftën e Bosnjës ende janë të zhdukur

 Më shumë se 20 vite kanë kaluar nga lufta në Bosnjë e Hercegovinë (BeH), e cila ndodhi gjatë viteve 1992-1995 dhe ende nuk janë...

Kuvendi pa kuorum, rrezikon edhe më shumë shembjen e kullave të Jasharajve

I mbijetuan luftës, por po rrezikojnë të shemben pas përfundimit të saj. Kullat e Jasharajve në Prekaz të Drenicës, dita ditës po e humbin...

Habit Rama: Për situatën e krijuar nga studentët, fajin e ka opozita

Kryeministri Edi Rama u “shfajësua” për situatën që është krijuar deri më tani, duke u ndalur gjerësisht tek protesta e studentëve, ndërsa bëri me...

“Shtëpia me Gjethe”, muzeu unik i përgjimeve gjatë komunizmit në Shqipëri

E shkuara komuniste në Shqipëri është ende e mbushur me mistere të shumta, ndërsa në vitet e fundit institucionet në vend kanë...

Kanada, hapen mes dyndjesh dyqanet e para të kanabisit në Ontario

Rrjeti i parë i dyqaneve të shitjes me pakicë të kanabisit është hapur të hënën në Ontario, duke tërhequr kështu radhë të gjata...

Grenlanda, prej kohësh një “mall këmbimi” midis SHBA-ve dhe Danimarkës

Po të besonim raportimet e fundit, presidenti i ka kërkuar Shtëpisë së Bardhë që të studiojë idenë për t’i blerë mbretit të...

MakeUp in New York 2015 unveils a series of hot innovations

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...