Ambasada e ShBA-së për dy kadetët e parë kosovarë të diplomuar në West Point:...

0
Arelena Shala dhe Ylli Dalladaku janë ushtarakët e rinj që do t’i shtohen radhëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Çfarë është veshja islame ?

0
  Kjo është një pyetje interesante, dhe që ka shumë përgjigje, varësisht kë pyesni. Veshja islame është rroba e veshur nga njerëzit e besimit islam,...

The mystery of the lost island of Bermeja

0
The world around us is constantly changing. But we are perplexed at the idea that existed yesterday on a map a geographical object can...

144 pacientë me koronavirus në QKUK, dy në gjendje të rëndë

0
Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, Klinika e Pulmologjisë dhe njësia intensive në Mjekësi Sportive, në trajtim janë gjithsej janë 144...

Azbesti, materiali që na vret çdo ditë

0
Është cilësuar si katastrofa më e madhe natyrore e shëndetit publik dhe më e keqja është se vret në heshtje. Amianti, azbesti, eterniti cilësohet...

Pranë varrit të Pejgamberit a.s.

0
Me sa dashuri dhe me sa ngurrim po të afrohem, ja Resulallah! E si të të afrohem ndryshe, kur ti je ai që, mbas Allahut...

LVV: Koha e zgjedhjeve po afron, do të rikthehemi fuqishëm

0
Kryetari i LVV-së, Albin Kurti ka vizituar sot Drenasin, Dardanën e Gjilanin, ku takoi aktivistët nëpër tenda dhe qytetarët nënshkrues të peticionit...

Ky ushtrim për muskuj barku zgjat vetëm pesë minuta – zëvendëson një orë stërvitje...

0
Sado që t’ju duket i pamundshëm, ky program i stërvitjeve fare nuk është i lodhshëm. Mirëpo, kushtoni kujdes frymëmarrjes së rregullt. Shikoni videon dhe me...

Emri më i bukur në botë, në Berlin më i përdoruri

0
Shoqata e Gjuhës Gjermane ka publikuar se një nga 10 emrat më popullorë në Gjermani për djem, për vitin 2018, në 6...

Albena Reshitaj e braktis AKR-në, shkon te kryeministri

0
Ish-ministrja e Mjedisiti, Albena Reshitaj është emëruar Këshilltare Politike e Kryeministrit Haradinaj. Këtë lajm e ka bërë të ditur vet Haradinaj i cili ka thënë...