Sylejman Selimi nga burgu: I gjithë procesi ka qenë i padrejtë, i njëanshëm dhe...

0
Ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi ka reaguar ndaj vendimit të fundit të Gjykatës Supreme e cila e refuzoi kërkesën e tij për lirim me...

Turqia dhe Kosova edhe me një marrëveshje bashkëpunimi

0
Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, të dielën është pritur në Stamboll nga homologu i tij turk Mehmet Cait Turhan. Me këtë rast, krerët e...

Kuvendi pa kuorum, rrezikon edhe më shumë shembjen e kullave të Jasharajve

0
I mbijetuan luftës, por po rrezikojnë të shemben pas përfundimit të saj. Kullat e Jasharajve në Prekaz të Drenicës, dita ditës po e humbin...

Kjo është draft-rezoluta për Dialogun (Dokument)

0
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbledhur sot në kabinetin e tij liderët e koalicionit qeverisës, për ta diskutuar me ta mundësinë e harmonizimit të një...

Kosova prin në rajon me numrin e të prekurve me tuberkuloz

0
Kosova prin në rajon me numrin më të madh të qytetarëve të prekur me tuberkuloz. Së paku 700 persona kanë qenë të prekur me...

MASHT: Shpërndarja e librave mund të ketë vonesa

0
Viti i ri shkollor në Kosovë do të fillojë sipas planifikimeve, të hënën më 3 shtator (e hënë) kështu ka deklaruar Zyrtari për Informim...

Hetohen zyrtarët që ‘e fshehën’ pasurinë

0
Zyrtarët shtetërorë të cilët kanë tentuar ta fshehin pasurinë e tyre, duke mos e bërë publike për qytetarët, janë futur nën llupën e hetimeve....

Rrëzohet një helikopter në Shqipëri

0
Në qytetin e Korçës është rrëzuar një helikopter i një kompanie private, ndërsa nga ngjarja nuk ka viktima apo persona të plagosur, transmeton Anadolu...

Procesi i Liberalizimit të Vizave – Procedurat dhe kohëzgjatja deri te miratimi nga Parlamenti...

0
Rekomandimi i Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave për Kosovën është pozitiv. Por cilët janë hapat deri tek vendimi përfundimtar për heqjen e vizave? Këta janë...

Fillon seanca ndaj rastit ‘Syri i Popullit”, merr pjesë edhe Azem Vllasi

0
Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka filluar seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Në këtë seancë po merr...